Košičanky po boji prehrali v Montpellieri

21.1.2015 22:11

Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom súboji A-skupiny prestížnej Európskej ligy na palubovke francúzskeho tímu Basket Lattes Montpellier Agglomération po bojovnom výkone 60:65 (26:39) a prakticky stratili šancu na postup do vyraďovacej fázy súťaže. Zverenkyne trénera Maroša Kováčika majú z 9 zápasov na konte až 7 prehier a v zostávajúcom priebehu základnej časti by potrebovali na udržanie postupovej nádeje vyhrať všetky tri zostávajúce zápasy so silnými ruskými súpermi a USK Praha. Najbližšie sa Košičanky predstavia 28. januára na palubovke Dinama Kursk.

A-skupina Euroligy žien - streda - výsledok:
Basket Lattes Montpellier Agglomération (Fr.) - Good Angels Košice 65:60 (16:16, 23:10, 16:19, 10:15)
Najviac bodov: O´Heaová 14, Tanqurayová 11, Skrelová 11 - Žirková 22, Krivačevičová 11, Langhornová 10

Košičanky začali ďalší existenčný zápas sľubne. V prvej štvrtine viedli najmä vďaka Langhornovej 9:6 aj 14:12, ale dobrú fazónu si dlho neudržali. V druhej štvrtine predviedli domáce hráčky za stavu 28:26 šnúru 11:0 a so skóre 39:26 sa išlo na prestávku do kabín. Košičanky nezložili zbrane a v 25. min sa vďaka presnej ruke kapitánky Žirkovej dotiahli na rozdiel 4 bodov (45:41). Domáce opäť odskočili na 10 bodov (52:42). Napriek tomu štvrtá štvrtina priniesla ešte drámu. Štyri a pol minúty pred koncom Žirková znížila na 55:57 z pohľadu Good Angels a po ďalších dvoch bodoch tej istej hráčky dve minúty pred koncom hostky dokonca viedli 60:59. Neudržali to. Presné zásahy Bassovej a Skrelovej znamenali trojbodový náskok Montpellieru, ktorý bol už rozhodujúci, keďže záverečná trojka Košičankám nepadla.

Ďalší stredajší výsledok:
Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) - ZVVZ USK Praha 86:72 (21:19, 24:13, 20:16, 21:24)