Nové Hviezdne vojny neobsahujú žiadne nápady Georgea Lucasa

Nové Hviezdne vojny neobsahujú žiadne nápady Georgea Lucasa
Zdroj foto: SITA/AP
V siedmom filme zo ságy Hviezdne vojny sa neobjavia nápady amerického filmára Georgea Lucasa. Pre portál CinemaBlend to povedal samotný otec obľúbenej sci-fi série.

"Nápady, ktoré som predal spoločnosti Disney, sa rozhodli nepoužiť. Takže si vymysleli vlastné," povedal 70-ročný Lucas. Rodák z Modesta v Kalifornii pôvodne plánoval nakrútiť siedmy diel ságy sám, v roku 2012 však spoločnosti Disney Pictures predal svoju produkčnú firmu Lucasfilm.

Očakávaná siedma epizóda vesmírnej ságy ponesie podtitul The Force Awakens. Slovenská premiéra filmu režiséra J. J. Abramsa je predbežne naplánovaná na 17. decembra 2015. Príbeh novinky by sa mal odohrávať 30 rokov po udalostiach z filmu Star Wars: Epizóda VI - Návrat Jediov (1983). V snímke sa predstavia Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Max von Sydow, Anthony Daniels, Warwick Davis, Peter Mayhew, Kenny Baker, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Gwendoline Christie, John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Domhnall Gleeson, Crystal Clarke či Christina Chong.

Režisér, producent a scenárista George Lucas sa preslávil ako tvorca spomínaných Hviezdnych vojen. Hoci počas svojej kariéry režíroval len šesť celovečerných filmov, patrí k najuznávanejším a najlepšie zarábajúcim osobnostiam vo filmovom priemysle. V roku 1971 založil spomínanú spoločnosť Lucasfilm, ktorá sa stala priekopníkom v mnohých oblastiach. Vznikli pod ňou napríklad firmy Industrial Light & Magic, Skywalker Sound či LucasArts, ktoré sa stali lídrami vo vytváraní nových technológií v oblasti vizuálnych efektov, zvuku a počítačových animácií. Okrem Hviezdnych vojen vznikla v produkcii Lucasfilmu napríklad aj úspešná filmová séria o Indianovi Jonesovi. Túto populárnu postavu vytvoril práve Lucas spolu so svojím priateľom Stevenom Spielbergom ako poctu akčným hviezdam seriálov z 30. rokov 20. storočia. Hoci Lucas začiatkom roka 2012 oznámil, že sa chystá do dôchodku, v piatok sa do amerických kín dostane snímka Strange Magic, ktorá vznikla podľa jeho námetu.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.cinemablend.com a archívu agentúry SITA.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá