Neureuther lídrom v slalome, Adam Žampa nepostúpil

Neureuther lídrom v slalome, Adam Žampa nepostúpil
Zdroj foto: SITA/AP
Nemec Felix Neureuther je po 1. kole lídrom nedeľňajšieho slalomu mužov v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov vo švédskom Aare. Neureuther vedie o 25 stotín sekundy pred favorizovaným Rakúšanom Marcelom Hirscherom a 44 stotín pred Američanom Tedom Ligetym.

Slovenský reprezentant Adam Žampa tesne nepostúpil do 2. kola pre tridsať najlepších, keďže s odstupom 2,04 za Neureutherom mu v cieli patrila 31. priečka. Adamov mladší brat Andreas Žampa preteky nedokončil. Na štarte bolo prihlásených 69 slalomárov.

Druhé kolo, v ktorom sa rozhodne o víťazovi, je na programe od 13.30 h. Slalom v Aare je náhradou za francúzske Val d´Isere, kde organizátori vzhľadom na nedostatok snehu neboli schopní pripraviť trať pre najtočivejšiu disciplínu SP. 

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Aare - nedeľa:

Slalom mužov - 1. kolo: 1. Felix Neureuther (Nem.) 50,27 s, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,25, 3. Ted Ligety (USA) +0,44, 4. Mario Matt (Rak.) +0,52, 5. Alexander Chorošilov (Rus.) +0,65, 6. Axel Bäck (Švéd.) +0,66,... 31. Adam Žampa +2,04 - nepostúpil do 2. kola, Andreas Žampa (obaja SR) 1. kolo nedokončil

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá