Paška podal trestné oznámenie na troch politikov

Aktualizované:
Predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD) dnes podal na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie na poslancov NR SR Igora Matoviča (OĽaNO) a Daniela Lipšica (nezaradený) a europoslanca Richarda Sulíka (SaS). Domnieva sa, že bola z ich strany naplnená skutková podstata trestných činov ohovárania a krivého obvinenia.

Paška už minulý týždeň avizoval, že sa obráti na orgány činné v trestnom konaní. Reagoval tým na vystúpenie poslancov, ktorí ho spojili s kauzou sporného nákupu CT prístroja pre nemocnicu v Piešťanoch a so spoločnosťou Medical Group, ktorá vyhrala tender na dodávku prístroja.

Predseda parlamentu dnes pred budovou GP uviedol, že za obvineniami zo strany trojice opozičných poslancov vidí zneužitie predvolebnej kampane pred komunálnymi voľbami.

„Pravdepodobne so zámerom zdiskreditovať ma a vytvoriť o mne obraz skorumpovaného politika, predstaviteľa strany Smer-SD, ale hlavne pravdepodobne aj so zámerom zdiskreditovať a poškodiť všetkých kandidátov strany Smer-SD, ktorí kandidujú za starostov, primátorov, poslancov mestských a miestnych zastupiteľstiev v sobotu v komunálnych voľbách,“ vyhlásil.

Šéf parlamentu vysvetlil, že sa podaním oznámenia bráni tvrdeniam o tom, že organizoval a ovplyvňoval nákup CT prístroja v piešťanskej nemocnici, že je majiteľom dodávateľskej firmy Medical Group a že z tohto obchodu získal neoprávnený prospech milión eur a zakryl sa pritom schránkovou firmou sídliacou v Belize, či dokonca firmou Penta.

„Je dnes jasné, že žiadny prístroj nebol dodaný a nemocnica neminula ešte ani euro, ani jeden cent a že nie som majiteľom firmy Medical Group,“ zdôraznil Paška. „Tak ako som niekoľkokrát čestne prehlásil, prehlasujem, že nikdy som nemal a nemám žiadnu schránkovú firmu, ani v Belizie, ani v žiadnom inom daňovom raji,“ doplnil.

„Dňa 12. 11. 2014 o 14.55 h podal osobne predseda Národnej rady Slovenskej republiky Pavol Paška trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre Slovenskej republiky," informovala hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová. Trestné oznámenie podľa nej bude vybavené zákonným spôsobom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá