Tržby Alibaby rástli, ale analytici sú sklamaní

Tržby Alibaby rástli, ale analytici sú sklamaní
Zdroj foto: SITA/AP
Čínsky internetový obchod Alibaba dnes zverejnil svoje prvé kvartálne výsledky od vstupu na newyorskú burzu v septembri tohto roka, ktoré však sklamali analytikov. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

Dôvodom slabších výsledkov boli jednorazové výdavky a investície do ďalšieho rozvoja, keďže tržby spoločnosti prudko vzrástli.

Z hospodárskych výsledkov najväčšieho čínskeho internetového predajcu vyplýva, že v 2. kvartáli svojho obchodného roka 2014/15 sa jeho čistý zisk znížil medziročne o 38,6 % na 494 miliónov USD (395,42 milióna eur), čo predstavuje 20 centov na akciu. Analytici, ktorých oslovila agentúra Thomson Reuters pritom odhadovali, že Alibaba dosiahne za tri mesiace do konca septembra zisk 1,17 miliardy USD.

Po očistení od jednorazových položiek dosiahol čínsky internetový obchod zisk 45 centov na akciu, čo sa zhoduje s odhadmi analytikov.

Tržby spoločnosti pritom v uplynulom kvartáli vzrástli až o 53,7 % na 2,74 miliardy USD a prekonali odhady trhu na úrovni 2,61 miliardy USD.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá