Ulissi vyhral sobotňajšiu etapu na Giro d'Italia

17.5.2014 17:49

Taliansky cyklista Diego Ulissi vyhral už druhú etapu na tohtoročných pretekoch Giro d´Italia. Po triumfe v 5. etape člen tímu Lampre Merida najlepšie zvládol aj koncovku sobotňajšej 8. etapy z Foligna na Montecopiolo, ktorá merala 179 km.

Talian Diego Ulissi zvíťazil v sobotňajšej ôsmej etape prestížnych cyklistických pretekov Giro d'Italia. Jazdec stajne Lampre-Merida sa presadil v prvej horskej etape prebiehajúceho ročníka podujatia, keď 179 km dlhú trať z Foligna na vrchol Montecopiola zvládol za 4:47:47 h a dosiahol už svoj druhý triumf v tomto ročníku. Predtým sa tešil z víťazstva v piatej etape.

Druhý skončil chorvátsky jazdec Robert Kišerlovski a tretiu priečku so šesťsekundovou stratou obsadil Holanďan Wilco Kelderman. Na čelo celkového poradia sa dostal Austrálčan Cadel Evans, ktorý preťal cieľ na piatej priečke (+8 s) a z ružového dresu tak vyzliekol svojho krajana Michaela Matthewsa.
Skúsený jazdec tímu BMC má na čele priebežnej klasifikácie náskok 57 sekúnd pred Kolumbijčanom Rigobertom Uranom. Tretí Poliak Rafal Majka stráca minútu a desať sekúnd.

Výsledky 8. (Foligno - Montecopiolo, 179 km):
1. Diego Ulissi (Tal./Lampre-Merida) 4:47:47 h, 2. Robert Kišerlovski (Chor./Trek Factory Racing) rovnaký čas, 3. Wilco Kelderman (Hol./Belkin) +6 s, 4. Nairo Quintana (Kol./Movistar) rovnaký čas, 5. Cadel Evans (Aus./BMC) +8, 6. Rigoberto Uran (Kol./Omega Pharma - Quick-Step), 7. Domenico Pozzovivo (Tal./AG2R) obaja rovnaký čas, 8. Rafal Majka (Poľ./Tinkoff-Saxo) +14, 9. Fabio Aru (Tal./Astana) +17, 10 Ryder Hesjedal (Kan./Garmin Sharp) +20
Poradie po 8. etape:
1. Evans 34:22:35 h, 2. Uran +57 s, 3. Majka +1:10, 4. Steve Morabito (Švaj./BMC) +1:31, 5. Aru +1:39, 6. Ulissi +1:43, 7. Kelderman +1:44, 8. Quintana +1:45, 9. Kišerlovski +1:49, 10. Pozzovivo +1:50