Trnava zvíťazila nad Banskou Bystricou

31.8.2013 20:09

Už v úvodnej minúte stretnutia musel zasahovať brankár Banskej Bystrice Rodinger po Procházkovej hlavičke. V 16. min sa Trnavčan Schranz rútil po ľavej strane, obhodil si vybehnutého brankára, ale Dionatan Teixeira odkopol loptu do bezpečia.

Futbal - Corgoň liga 2013/2014 - 8. kolo - sobota:

FC Spartak Trnava - FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:1)

Góly: 77. a 88. Vlasko - 35. Pavol Jurčo, ŽK: 73. Maruško, 88. Vlasko - 63. Považanec, 66. Rodinger, ČK: 46. Nosko (Banská Bystrica), rozhodovali: Vlk - Súkeníková, E. Weiss

Trnava: Filipko - Martin Tóth (70. Maruško), Adámik, Janečka, Ján Chovanec - Štepanovský, R. Procházka (59. Augustíni), K. Kuzma (59. Vlasko), E. Sabo - Hodek, Schranz

Banská Bystrica: Rodinger - Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira, B. Ľupták - M. Turňa, Brašeň, Faško (57. Savič), Považanec (78. Peňaška) - Slančík, Pavol Jurčo (50. P. Vajda)

Už v úvodnej minúte stretnutia musel zasahovať brankár Banskej Bystrice Rodinger po Procházkovej hlavičke. V 16. min sa Trnavčan Schranz rútil po ľavej strane, obhodil si vybehnutého brankára, ale Dionatan Teixeira odkopol loptu do bezpečia. O desať minút opäť bol v akcii spomenutý domáci útočník, z hranice "malého vápna" nastrelil brvno. V 35. min sa podarilo skórovať hosťom: veľkú chybu Martina Tótha využil Pavol Jurčo. Tento hráč potom dokonca mohol pridať svoj druhý gól, Filipka však z desiatich metrov neprekonal.

Začiatok druhého polčasu priniesol červenú kartu po faule Noska na Schranza v pokutovom území, penaltu však Kamil Kuzma nepremenil. Trnavčania po zmene strán v rýchlej presilovke zatlačili súpera, ale defenzíva Banskej Bystrice dlho odolávala. V 73. min striedajúci Vlasko tečoval Schranzov center, nie však efektívne. Presadil sa až v 77. min, keď center od Štepanovského usmernil k pravej žrdi - 1:1. Práve Vlasko sa následne stal hrdinom domácich fanúšikov: v 88. min pridal aj svoj druhý gól v tomto zápase - po priťuknutí od Hodeka spoza šestnástky zavŕšil obrat v prospech Spartaka.

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): "Sme vďační za tri body, hralo iba jedno mužstvo. Banskobystričania bránili počas celého zápasu, nebolo jednoduché prekonať dva defenzívne valy. Vlasko strelil dva neuveriteľné góly - jeden hlavou a druhý pravou nohou. Sme veľmi radi, že sa nám vydaril obrat."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Mám pocit, že tento zápas sa inak ani skončiť nemohol."