Španielsko si poradilo s Uruguajom

SITA TA3
17.6.2013 09:13

Úradujúci futbaloví majstri sveta a Európy Španieli zvíťazili vo svojom úvodnom zápase B-skupiny Pohára konfederácií v brazílskom Recife na štadióne Arena Pernambuco nad Uruguajom 2:1 (2:0).

Španieli mali počas celého zápasu výraznú prevahu, konečný výsledok nevyjadruje skutočné dianie na ihrisku.

V 20. minúte otvoril skóre duelu Pedro strelou z hranice pokutového územia, ktorú ešte tečoval uruguajský stopér Lugano. O dvanásť minút neskôr rozohrali krásnu akciu Iniesta s Fábregasom, k lopte sa dostal Roberto Soldado a svoje 27. narodeniny oslavujúci brankár Juhoameričanov Muslera bol bezmocný - 2:0.

Prevaha Španielov bola zdrvujúca, ďalší gól však už nepridali. Naopak, dve minúty pre koncom z priameho kopu upravil na konečných 2:1 Luis Suárez. Bola to len druhá strela Uruguajčanov medzi žrde, Španieli ohrozili ich bránku pätnásťkrát.

Vo štvrtok 20. júna nastúpia Španieli proti Tahiti a Uruguaj si zmeria sily s Nigériou.

Výsledok - B-skupina:
Španielsko - Uruguaj 2:1 (2:0)
Góly: 20. Pedro, 32. Roberto Soldado - 88. Luis Suárez, ŽK: 36. Piqué, 71. Arbeloa - 27. Cavani, 41. Lugano, rozhodoval: Nišimura (Jap.), 41 705 divákov

Španielsko: Casillas - Arbeloa, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba - Busquets - Xavi (76. Javi Martínez), Iniesta - Fábregas (65. Santi Cazorla), Pedro (81. Mata) - Roberto Soldado
Uruguaj: Muslera - Maxi Pereira, Lugano, Godín, M. Cacers - Gargano (63. Lodeiro), D. Pérez (69. Forlán) - Ramirez (46. A. Gonzalez), C. Rodríguez - Luis Suárez, Cavani