V Moskve zatkli nacionalistického vojnového blogera za kritiku vedenia vojny

1.9.2023 14:09

Moskva začala tvrdo trestať šírenie "falošných správ" o armáde krátko po začiatku invázie na Ukrajinu.

V Moskve zatkli nacionalistického vojnového blogera za kritiku vedenia vojny
TASR/AP

V Moskve bol zatknutý ruský vojenský bloger, ktorý často kritizoval spôsob vedenia vojny na Ukrajine. Americká televízia CNN to uviedla podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry RIA Novosti.

"Bolo začaté trestné konanie proti (správcovi kanála na sociálnej sieti Telegram) Moscow Calling Andrejovi Kuršinovi za falošné správy o ruskej armáde," uviedla RIA Novosti. Telegramový kanál Moscow Calling sleduje približne 87.000 užívateľov.

Moskva začala tvrdo trestať šírenie "falošných správ" o armáde krátko po začiatku invázie na Ukrajinu. "Kým je (Kuršinov) zadržiavaný ako podozrivý, prípad vyšetrujú moskovskí vyšetrovatelia," uviedla agentúra s odvolaním sa na orgány činné v trestnom konaní.

Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) Kuršina nepovažuje za mainstreamového blogera, ale označil ho za ultranacionalistu, ktorý "bežne útočí na mnohé aspekty ruského vojenského vedenia vojny na Ukrajine, pričom podporuje ultranacionalistické ciele, ktoré sú základom samotnej vojny".

ISW uviedol, že "širší ruský ultranacionalistický informačný priestor privítal Kuršinovo zatknutie, pretože bežne diskreditoval ruskú armádu".

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok