Prekvapenie sa nekonalo. Hokejisti Košíc prehrali v prvom zápase Ligy majstrov

ta3
31.8.2023 22:24

Hokejisti HC Košice prehrali v 1. kole základnej časti Ligy majstrov na ľade švajčiarskeho EHC Biel-Bienne 1:3. Autorom jediného presného zásahu úradujúceho slovenského majstra bol v 12. minúte fínsky útočník Joona Jääskeläinen. "Oceliarov" najbližšie čaká 2. septembra v Steel aréne duel proti Servette Ženeva, šampiónovi Švajčiarska.

TASR – František Iván

Košičania od úvodu pociťovali obrovskú kvalitu súpera, ktorý sa viackrát dokázal usadiť v útočnom pásme. Biel sa ujal v 9. minúte vedenia zásluhou Haasa, no veľmi priaznivý výsledok po prvom dejstve zabezpečil "oceliarom" v 12. minúte presilovkovým gólom Jääskeläinen. Druhá tretina opäť ukázala rozdiel v kvalite oboch tímov a domácich poslal v 24. minúte znovu do vedenia Derungs. Slovenský majster v závere v snahe vyrovnať odvolal brankára, no rezultoval z toho iba tretí gól do jeho siete. Na konečných 3:1 pre Biel upravil v 59. minúte Sallinen.