Neľudskosť a hrubosť: Mladí ľudia okradli seniorov, jedného ťažko postihnutého

30.8.2023 12:56

Obvineniu z pokračovacieho zločinu lúpeže čelí 25-ročný Matúš M. a 29-ročná Marcela T. z okresu Galanta. Obaja ešte v piatok (25. 8.) olúpili dvoch seniorov, z toho jedného ťažko zdravotne postihnutého. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

seniorka
Foto: Profimedia (ilustračná fotografia)

Obvinení najprv v dopoludňajších hodinách sledovali 89-ročného ťažko zdravotne postihnutého seniora od Trnavského mýta až k vchodu do bytového domu. Vo vchode k nemu žena pristúpila zozadu a chcela mu zobrať tašku s osobnými dokladmi a hotovosťou.

Sotil ho na zem

"Nakoľko sa senior začal brániť, pristúpil k nemu aj muž, ktorý mu za použitia fyzickej sily tašku vytrhol, na čo obaja z miesta utiekli," priblížil Szeiff. Seniorovi ukradli v tomto prípade desať eur.

Obdobného skutku sa dopustili aj o niekoľko hodín neskôr. Vyhliadli si 66-seniora, ktorého sledovali od Trnavského mýta až k ulici Za stanicou. Tam ho zozadu sotil, senior spadol a kým ležal na zemi, muž mu zo zadného vrecka nohavíc odcudzil peňaženku s hotovosťou 330 eur. Žena aj muž následne z miesta utiekli.

Senior pri páde utrpel zranenie horných končatín. Policajtom sa podarilo oboch páchateľov v krátkej dobe stotožniť, následne skončili v cele policajného zaistenia.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok