Ďalšia obeť skupinového znásilnenia. Na španielskom ostrove hlásia nebezpečné praktiky so ženami

ta3 TASR
26.8.2023 16:19

Ďalšia turistka na španielskom ostrove Malorka nahlásila, že sa stala obeťou skupinového znásilnenia. Britka vypovedala, že ju muži nadrogovali a napadli v hoteli, kde aj pred týždňom došlo k údajnému hromadnému znásilneniu. Informuje o tom agentúra DPA.

Ďalšia obeť skupinového znásilnenia. Na španielskom ostrove hlásia nebezpečné praktiky so ženami
TASR/Radovan Stoklasa

Nešťastná dovolenka

Trojicu britských dovolenkárov zadržala polícia v piatok na letisku len chvíľu pred odletom do mesta Manchester v Spojenom kráľovstve. K údajnému trestnému činu došlo v hoteli v prímorskom letovisku Magaluf na juhozápade ostrova.

Znásilnenie žena nahlásila na polícii v piatok skoro ráno. Policajti ju previezli do nemocnice, kde lekár potvrdil známky sexuálneho násilia. Polícii sa podarilo zistiť mená podozrivých a následne ich zadržala.

Mužov zadržali

V súvislosti s ďalším prípadom údajného skupinového znásilnenia spred týždňa v tom istom hoteli polícia zadržala sedem Francúzov a jedného Švajčiara.

Vo vyšetrovacej väzbe je tiež stále päť mužov nemeckej národnosti, ktorých mladá Nemka v júli obvinila zo znásilnenia v letovisku Playa de Palma. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na viac ako desať rokov.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok