U našich susedov vyčíňa sériový vrah. Jeho cieľom sú bezdomovci

ta3 tasr
14.8.2023 15:58

Viedenská polícia pátra po páchateľovi resp. páchateľoch troch útokov na bezdomovcov. Dva z nich boli smrteľné, informuje agentúra DPA a denník Kurier.

U našich susedov vyčíňa sériový vrah. Jeho cieľom sú bezdomovci
Twitter/AMAN VERMA

Najnovšiu obeť, 55-ročného muža objavili v stredu večer okolo 2.00 h pri Hernalser Gurtel v štvrti Josefstadt sedieť na kraji cesty. Na tele mal vážne rezné a bodné rany. Po prevoze do nemocnice ho operovali. Jeho zdravotný stav sa vo štvrtok zhoršil, takže ho nebolo možné vypočuť a v nedeľu zomrel, informovala v pondelok policajná hovorkyňa Barbara Gassová.

Ďalšie útoky

Mŕtve telo iného dobodaného 56-ročného bezdomovca objavili na lavičke v parku Handelskai v Brigittenau 12. júla. O desať dní neskôr v parku v štvrti Leopoldstadt neznámy útočník pri podobnom útoku ťažko zranil 51-ročnú ženu, ktorá však útok prežila. Za všetky tri útoky je pravdepodobne zodpovedná jedna osoba alebo jedna skupina ľudí, uviedla policajná hovorkyňa. Kvôli týmto útokom poskytujú humanitárne organizácie vo Viedni počas noci pre ľudí bez domova ďalšie bezpečné prístrešky na prespanie.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok