Wimbledon prišiel o elitného tenistu. Kyrgios sa odhlásil, trápi ho zápästie

ta3/tasr
3.7.2023 10:38

Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa v nedeľu odhlásil z Wimbledonu pre problémy so zápästím. Vlaňajší finalista tohto grandslamového turnaja to oznámil deň pred jeho začiatkom.

Wimbledon prišiel o elitného tenistu. Kyrgios sa odhlásil, trápi ho zápästie
tasr/AP

"Naozaj ma mrzí, že sa musím odhlásiť z tohtoročného Wimbledonu," citovala slová Kyrgiosa agentúra AFP. K zraneniu prišlo počas prípravy na minulotýždňový turnaj na Malorke, kde napokon nenastúpil. Celý rok sa navyše zotavoval z operácie kolena – vynechal domáci Australian Open i Roland Garros a štartoval len na turnaji v Stuttgarte, kde vypadol v prvom kole. Prehral s Číňanom Wu I-pingom, čo bol jeho jediný zápas od januárového zranenia.

"Urobil som maximum, aby som bol po operácii pripravený a aby som bol schopný znova prísť na Wimbledon. Počas návratu som mal bolesti v zápästí. Preventívna prehliadka ukázala roztrhnutý väz," opísal problémy Kyrgios. Následne dodal: "Vrátim sa, ako vždy. Oceňujem podporu od mojich fanúšikov." Na Wimbledone mal nastúpiť v pondelok v prvom kole proti držiteľovi voľnej karty Davidovi Goffinovi z Belgicka. V úvodnej fáze ho nahradí lucky loser z kvalifikácie.

Kyrgios povedal, že jeho snaha získať späť fyzickú kondíciu a boj o návrat na súťažné kurty boli "brutálne". "Tenis mi až tak veľmi nechýbal. Vlastne som sa trochu obával návratu, ale je to moja práca," povedal 30. hráč svetového rebríčka, ktorý vlani v dramatickom finále Wimbledonu podľahol v štyroch setoch Srbovi Novakovi Djokovičovi. Pre zdravotné problémy príde tento rok už o tretí grandslamový turnaj.

Kyrgios pritom do poslednej chvíle všetkých uisťoval, že je na Wimbledon pripravený a po zdravotnej stránke bude schopný nastúpiť. Tesne pred štartom turnaja však priznal, že sa obával, či bude jeho telo schopné zvládnuť náročné päťsetové zápasy po takej dlhej pauze: "Mám dojem, že ľudia, ktorí sa nepohybujú vo svete tenisu, tomu vôbec nerozumejú. Myslia si, že tenis nie je kontaktný šport, nie je taký fyzický a tým pádom nie sú pri ňom ani veľké zranenia. Vyzývam ich, aby vybehli na kurt a hrali štyri hodiny proti Novakovi. Potom uvidíme, ako sa budú potom cítiť..."
       

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok