Na Slovensku vzniká nová politická strana. Jej prioritou je zdravotníctvo

ta3 TASR
1.6.2023 10:44

Vzniknúť chce politická strana Spájame občanov Slovenska so skratkou SOSK. Ministerstvu vnútra SR odovzdala vyzbieraných takmer 13-tisíc podpisov potrebných na registráciu. Na tlačovej konferencii o tom informoval člen prípravného výboru strany a bývalý šéf lekárskych odborov Marián Kollár. Prioritou strany bude podľa jeho slov zdravotníctvo, priniesť chce do politiky efektívnosť, spoluprácu a odbornosť.

"Bolo dosť politickej pretvárky, chaosu a nášho prosenia, a rozhodli sme sa aktívne vstúpiť do politiky," uviedol Kollár. Poukázal na chaos v politickom, hospodárskom a spoločenskom živote. Strana chce podľa jeho slov bojovať za presadenie riešení a ovplyvnenie vývoja na Slovensku.

Kollár kritizoval aj situáciu okolo výstavby nemocnice na bratislavských Rázsochách. "Súčasné zdravotníctvo nezlepšíme kritikou, ani ponúkaním riešení ľuďom, ktorí nemajú žiadny záujem o to, aby sa naše zdravotníctvo zlepšilo," poznamenal. 

Hoci považuje za prioritu zdravotníctvo, pracovať chce jeho strana aj na zlepšovaní ďalších sektorov ako ekonomika, hospodárstvo či školstvo. Odborníkov v tíme plánuje vznikajúca strana predstaviť v blízkom čase.

Čo sa týka spájania na politickom spektre, podľa Kollára to nie je žiaden demokratický akt. "Nie je to o tom, aby neprepadávali hlasy. Je to len výtlak jednotlivých ég a persón, ktoré cítia, že by sa nemuseli dostať do parlamentu," uviedol. 

Nevidí za tým snahu zlepšovať situáciu pre občanov. SOSK podľa jeho slov nechce ísť cestou spájania strán, ale spájania občanov.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok