Svet opustila hudobná hviezda. Zomrela Tina Turner

Vo veku 83 rokov po dlhej chorobe zomrela americko-švajčiarska speváčka s charakteristickým chrapľavým hlasom Tina Turner. S odkazom na jej hovorkyňu to uviedla stanica Sky News.

"Kráľovná rock'n'rollu zomrela dnes vo veku 83 rokov po dlhej chorobe vo svojom dome v Kusnachte pri Zürichu vo Švajčiarsku. Svet s ňou stratil hudobnú legendu a vzor," cituje z vyhlásenia hovorca.

Turner sa preslávila ako interpretka hitov Simply the Best, We Don't Need Another Hero, Typical Male či titulné piesne z bondovky Golden Eye. Speváčka sa preslávila odvážnymi kostýmami a energickým vystupovaním, jej koncerty bývali veľká show.

"Rocková babička", ako znie asi najčastejšia speváčkina prezývka, predala cez 200 miliónov platní. Získala okrem iného 12 cien Grammy (vrátane ceny za celoživotné zásluhy) a vstúpila do rokenrolovej Siene slávy. Speváčkinu hudobnú dráhu zásadne ovplyvnil jej manžel Ike Turner, ktorý jej kariéru najskôr naštartoval, ale potom ju svojim búrlivým životom a násilníckym správaním komplikoval.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá