Zelenskyj rokuje na summite v Japonsku, hľadá podporu u lídrov G7

TA3 ČTK
20.5.2023 07:36

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu na okraji summitu krajín skupiny G7 v japonskej Hirošime absolvoval stretnutia s britským premiérom Rishim Sunakom, talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou a indickým premiérom Naréndrom Módím. V nedeľu by mal vystúpiť s prejavom. Informovali agentúry AFP a DPA a stanica Sky News.

Ukrajinský prezident na summit, ktorý sa koná v dňoch 19. - 21. mája v Hirošime, pricestoval v sobotu. Vo svojom vyjadrení na sociálnej sieti uviedol, že absolvuje dôležité stretnutia s partnermi a priateľmi Ukrajiny. "Bezpečnosť a zlepšená spolupráca pre naše víťazstvo," napísal.

Sunakovi sa Zelenskyj počas stretnutia poďakoval za podporu pri budovaní medzinárodnej koalície, ktorej cieľom bude pomôcť dodať Ukrajine stíhačky zo západných krajín.

Stretnutie s Módím bolo prvé od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, ku ktorej India nie je dostatočne kritická, píše AP.

Zelenskyj sa v nedeľu zúčastní na rokovaniach lídrov krajín skupiny G7, ktoré patria k najdôležitejším spojencom Ukrajiny v boji proti ruskej invázii. Tiež má v Hirošime vystúpiť s prejavom, píše DPA s odvolaním sa na japonskú tlačovú agentúru Kjódo.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok