NHL: Prvé finále Západnej konferencie v prospech Vegas, rozhodol Howden

20.5.2023 07:32

Hokejisti Vegas Golden Knights vyhrali v noci na sobotu v prvom zápase semifinále play off NHL nad Dallasom Stars 4:3 pp. Víťazný gól strelil po 95 sekundách predĺženia Brett Howden, za jeho tím skóroval dvakrát William Karlsson. Na všetkých góloch hostí sa podieľal Roope Hintz, ktorý zaznamenal tri kanadské body (1+2).

Predĺženie zariadil necelé dve minúty pred koncom zápasu Jamie Benn z Dallasu. Howden mieril najprv mimo a puk poslal do bránky po odraze od zadného mantinelu.

Dva kanadské body za Vegas si pripísal aj Zach Whitecloud, ktorý asistoval pri  vyrovnávajúcom góle Karlssona na 1:1 i presnom zásahu Teodorsa Blugers na 3:2 v 50. minúte. Brankár "zlatých rytierov" Adin Hill zneškodnil 33 striel a dosiahol 91,7-percentnú úspešnosť zákrokov.