Slovenskí hokejisti na MS po nájazdoch prehrali s Kazachstanom, postup do štvrťfinále je otázny

ta3 tasr
19.5.2023 19:22

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom piatom zápase na majstrovstvách sveta s Kazachstanom 3:4 po predĺžení a nájazdoch a výrazne si skomplikovali postup do štvrťfinále. V základnej B-skupine majú dva duely pred koncom na konte len päť bodov, o tri menej ako štvrté Lotyšsko. Kazachstan vyhral druhý duel po nájazdoch a so štyrmi bodmi je na šiestom mieste. Zápas sme sledovali ONLINE.

TASR - Martin Baumann

Ramsay pred tretím dejstvom premiešal zostavu, do prvej sa posunul Regenda a do druhej išiel Hudáček. Slováci sa dostali do enormného tlaku počas presilovky, no Šutova nedokázali prestreliť a Okuliar ani Kňažko netrafili odkrytú bránku, keď už brankár Kazachov ležal. V 49. minúte sa to už podarilo, keď Hrivík našiel za obranou Pánika a ten blafákom znížil na 2:3. Hneď po buly dostal Šestakov dve minúty za zdržovanie hry, ale Slováci presilovku nezvládli.

V 53. minúte skvele zasiahol Hlavaj, keď pri prečíslení chytil obrovskú šancu Šestakova. Kazachovia hrali v závere umne a súpera do tlaku nepúšťali, no v 57. minúte oklamal Regenda obrancu a prudkou strelou spoza neho vyrovnal na 3:3. Na všetky tri slovenské góly prihral kapitán Hrivík. Dvadsať sekúnd pred koncom riadneho času skončila Pánikova delovka v lapačke Šutova.

V prvej minúte predĺženia sa opäť vyznamenal Hlavaj, keď zneškodnil nájazd Rymareva a s rovnakým výsledkom si to zopakovali aj o dve minúty neskôr. Medzitým neuspel v nájazde ani Tamáši. Duel tak pokračoval v nájazdoch, v ktorých rozhodol Rymarev.