NHL: Tkachuk rozhodol o víťazstve Floridy nad Carolinou, ujala sa vedenia

ta3 tasr
19.5.2023 08:17

Hokejisti Floridy úspešne vstúpili do semifinálovej série play off zámorskej NHL. V noci na piatok zvíťazili na ľade Caroliny 3:2 po predĺžení a ujali sa vedenia vo finále Východnej konferencie. O triumfe hostí rozhodol trinásť sekúnd pred koncom štvrtého predĺženia v čase 139:47 min krídelník Matthew Tkachuk.

Florida potvrdila, že sa jej u súperov darí. Bolo to už jej siedme víťazstvo vonku v tohtoročnej play off. V tíme "panterov" si pripísali dva body za gól a asistenciu Alexander Barkov a Carter Verhaeghe. Anthony Duclair zaznamenal dve asistencie. Brankár Sergej Bobrovskj mal až 63 úspešných zákrokov. Jeho náprotivok Frederik Andersen vykryl 57 striel, za domácich si Seth Jarvis pripísal dva body (1+1).