Košičanky vyhrali v 1. dueli play off nad Salamancou

TASR, TA3
19.2.2013 22:21

Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice zvíťazili v utorok v prvom zápase vyraďovacej fázy Európskej ligy 2012/2013 na domácej palubovke nad španielskym družstvom Perfumerias Avenida Salamanca 82:68 a v sérii hranej na dve víťazstvá vyhrávajú 1:0.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa predstavia na palubovke toho istého súpera v piatok 22. februára o 20.30 h.

1. zápas play off:
Good Angels Košice - Perfumerias Avenida Salamanca (Šp.) 82:68 (43:35)
Zostava a body GA: Piersonová 23, Quigleyová po 21, Bojovičová 11, Kupčíková a Kulichová po 4 (Krivačevičová 14, Lacyová 4, Sverrisdóttirová 1, Hruščáková 0, Bálintová 0) - najviac bodov Salamanca: Currieová a Sulciuteová po 15, Fernandezová 13. Rozhodovali: Földházi (Maď.), Madinger (Nem.), Rohacky (Rak.), TH: 12/10 - 14/13, trojky: 2:5, fauly: 19:21, 5 faulov: Kupčíková - Currieová, 2500 divákov - vypredané.
Stav série: 1:0

Výborný vstup do stretnutia zaznamenali domáce hráčky, ktoré v 2. minúte vyhrávali po trojke Quigleyovej už 8:0. Hostky po oddychovom čase korigovali na prijateľných 4:8, no v 7. minúte už prehrávali o desať bodov 8:18, keď na konci šesťbodovej šnúry bola aktívna Quigleyová. Španielsky klub znížil manko na začiatku 10. minúty po dvoch bodoch Rezanovej na 17:24 a o minútu neskôr už svietil na ukazovateli skóre stav 24:21, potom ako Currieová premenila dva trestné hody. V ďalšom priebehu dominovali na palubovke domáce hráčky, ktoré dobre bránili, vychádzal im rýchly prechod do útoku a úspešnosť streľby im vyniesla v 17. minúte vedenie o pätnásť bodov (39:24). Ich súper v závere prvého dejstva skorigoval po trojke Sulciuteovej spoločne s klaksónom na 35:43.

O úvodné body druhého polčasu sa postarali Piersonová s Kupčíkovou a slovenský šampión vyhrával 47:35. V drese hostí kontrovala troma bodmi (2+1) Fernandezová a v 24. minúte znížila na rozdiel siedmich bodov Currieová (43:50). O dve minúty neskôr zvýšila vedenie Košičaniek Krivačevičová a po nej sa o minútu neskôr presadila i Quigleyová, ktorá upravila na 58:45. Pätnásťbodové vedenie prinavrátila domácemu tímu po dvoch úspešných trestných hodoch Krivačevičová a ďalšie dva body pridala po peknej prihrávke Lacyovej Bojovičová (62:45). Až potom hostky kontrovali trojkou Willinghamovej a dvoma bodmi Pinovej - 62:50. Po tridsiatich minútach vyhrával košický klub 63:50. V záverečnej desaťminútovke "Anjelky" nepripustili žiadnu drámu a zápas doviedli do víťazného konca v pomere 82:68, pričom v 34. minúte dokonca vyhrávali o devätnásť bodov 71:52.

Maroš Kováčik, tréner Good Angels Košice: "Začali sme veľmi dobre a do zápasu sme vstúpili naozaj koncentrovane. Rýchlo sme vyhrávali 8:0 a tréner hostí musel reagovať oddychovým časom. Keď to nadľahčíme, tak môžeme povedať, že sme od tohto momentu zápas ovládali."

Lucia Kupčíková, kapitánka Good Angels Košice: "Tréneri pripravili veľmi dobrú taktiku, všetko bolo tak, ako sme sa pripravovali. Urobili sme prvý krok a veríme, že v Salamance urobíme druhý."

Petra Kulichová, pivotka Good Angels Košice: "Určite sme vstúpili do zápasu tak, ako sme chceli. Urobili sme si náskok a tým sme prakticky rozhodli tento duel. Vždy, keď vstúpime takto dobre do stretnutia, tak hráme svoju hru. Dobre sme bránili a to bol kľúč k výhre."