Ďalší Slovák v zelenom drese. Štoček sa stal víťazom bodovacej súťaže na pretekoch Okolo Maďarska

ta3 TASR
15.5.2023 08:56

Slovenský cyklista Matúš Štoček sa stal víťazom bodovacej súťaže na etapových pretekoch kategórie 2. pro Okolo Maďarska.

Twitter/Tour de Hongrie

Dvadsaťštyriročný pretekár tímu ATT Investments bol jeden z najaktívnejších cyklistov v pelotóne a počas štyroch etáp nazbieral dokopy 28 bodov. V "zelenej" súťaži za sebou nechal celkového víťaza Marca Hirschiho zo Švajčiarska (SAE Team Emirates), ktorý získal 23 bodov, o jeden menej mal Belgičan Dries de Bondt (Alpecin-Deceuninck). Štoček sa vďaka bonusovým sekundám držal po úvodných dvoch etapách na 3. mieste celkového poradia, nakoniec obsadil 81. miesto, vo vrchárskej súťaži bol desiaty.

Pre nepriaznivé počasie a mokré cesty v maďarskej metropole, v ktorej sa malo jazdiť aj po mačacích hlavách, organizátori záverečnú etapu zneutralizovali a nepretekalo sa v nej. Pelotón absolvoval iba exhibičné krúženie po Budapešti. V platnosti zostalo poradie po štvrtej etapy a Štoček sa tak tešil z triumfu v súťaži o zelený dres.