Líder pretekov Giro d'Italia mal pozitívny test na koronavírus. Evenepoel musel odstúpiť

15.5.2023 07:30

Belgický cyklista a priebežný líder Remco Evenepoel musel v nedeľu večer odstúpiť z pretekov Giro d'Italia po tom, ako mal pozitívny test na koronavírus. Na čelo poradia sa tak dostal Brit Geraint Thomas z Ineosu Grenadiers.

Líder pretekov Giro d'Italia mal pozitívny test na koronavírus. Evenepoel musel odstúpiť
Foto: TASR/AP

 Dvadsaťtriročný jazdec stajne Soudal-QuickStep vyhral nedeľňajšiu časovku do Ceseny o sekundu pred Thomasom a v priebežnom poradí mal naňho náskok 45 sekúnd. "Veľmi ma mrzí, že musím odísť z pretekov. Podľa tímového protokolu som absolvoval rutinný test, ktorý bol bohužiaľ pozitívny," povedal úradujúci majster sveta, ktorý bol spolu s Primožom Rogličom hlavný favorit na celkový triumf. "Nemôžem dostatočne poďakovať personálu a pretekárom, ktorí toľko obetovali príprave na Giro. Budem ich sledovať a fandiť im počas nasledujúcich dvoch týždňov," uviedol.

Evenepoel naznačil, že niečo nie je v poriadku už po víťazstve v nedeľňajšej etape. "Dúfam, že nebudem chorý," povedal. Vedenie tímu Soudal QuickStep po jeho pozitívnom výsledku uviedlo, že všetci ostatní pretekári i členovia realizačného tímu sú negatívni. Koronavírus vyradil z Gira aj Kolumbijčana Rigoberta Urana z tímu EF Education, Filippa Gannu z Ineosu a v Jumbo-Visma museli krátko pred štartom vymeniť po pozitívnych testoch troch pretekárov. Thomas má po Evenepoelovom odchode dvojsekundový náskok pred Rogličom. V pondelok je na programe voľný deň.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok