Giro d´Italia: Evenepoel triumfoval v časovke, obliekol sa do ružového dresu

14.5.2023 18:28

elgický cyklista Remco Evenepoel z tímu Soudal Quick-Step triumfoval v nedeľnej 9. etape Giro d´Italia, ktorou bola individuálna časovka na 35 km zo Savignano sul Rubicone do Ceseny.

Dvadsaťtriročný majster sveta zvíťazil o jednu sekundu pred Britom Geraintom Thomasom, o dve zaostal ďalší jazdec INEOS-u Grenadiers Tao Geoghegan Hart. Evenepoel sa posunul na prvé miesto priebežného poradia a ružový dres lídra prevzal po Nórovi Andreasovi Leknessundovi, ktorý sa po nedeľnom 19. mieste prepadol až na šieste miesto celkového poradia.      

"Nebola to moja najlepšia časovka, ale je to etapové víťazstvo. Ísť s takým náskokom do hôr je veľmi dobré. INEOS na mňa určite zaútočí, no máme silný tím a dostatočnú sebaistotu. Zajtra si oddýchnem, uplynulé dva dni neboli moje najlepšie," citovala Belgičana agentúra APA. V pondelok čaká pelotón prvý voľný deň, v utorok sa bude pokračovať 196 km dlhou kopcovitou etapou zo Scandiana do Viareggia.

Giro d´Italia - 9. etapa (Savignano sul Rubicone - Cesena, 35 km)

1. Remco Evenepoel (Bel./Soudal Quick-Step) 41:24 min, 2. Geraint Thomas (V.Brit./INEOS Grenadiers) +1 s, 3. Tao Geoghegan Hart (V.Brit./INEOS Grenadiers) +2, 4. Stefan Küng (Švaj./Groupama-FDJ) +4, 5. Bruno Armirail (Fran./Groupama-FDJ) +8, 6. Primož Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) +17

Celkové poradie po 9. etape

1. Evenepoel 34:33:42 h, 2. Thomas +45 s, 3. Roglič +47, 4. Geoghegan Hart +50, 5. Joao Almeida (Portug./UAE Team Emirates) +1:07 min, 6. Andreas Leknessund (Nór./DSM) +1:07

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok