Kazašskí hokejisti vyhrali nad Nórmi po nájazdoch, rozhodol kapitán Starčenko

ta3 tasr
13.5.2023 18:43

Kazašskí hokejisti vyhrali v sobotu v B-skupine 86. MS nad Nórmi 4:3 po nájazdovom roztrele. Severania mali zápas do jeho polovice pevne v rukách, postupne však strácali jasnú prevahu, dovolili Kazachom využiť ich menej šancí a napokon stratili dva z troch bodov.

Nóri majú druhý zápas na programe o 24 hodín (15.20 SELČ) a ich súperom bude Švajčiarsko. Kazašský tím v nedeľnom večernom dueli (19.20 SELČ) narazí na Čechov.

Prvá tretina priniesla jasnú hernú prevahu Nórov, ktorí dali dva góly a boli na kurze ďalších. Kazašský tím sa 15 minút na ľade hľadal, ale z jeho dezorientovaného formátu sa zrodila najkrajšia kombinácia zápasu. Gól Muchametova bol zároveň určujúci faktor zápasu. Nóri sa v druhej tretine opäť dostali do dvojgólového vedenia a stále mali strelecky navrch, lenže herne sa to postupne vyrovnávalo a Kazaši opäť znížili, tiež po využitej presilovke.

V tretej časti mierny favorit úplne stratil svoju nadvládu nad zápasom, súper využil ďalšiu presilovku a do predĺženia išiel s istotou minimálne jedného cenného bodu. Tento zisk znásobili vďaka kapitánovi Starčenkovi, ktorý premenil v dodatkovej šiestej sérii aj svoj druhý nájazd.

B-skupina:

Nórsko - Kazachstan 3:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 8. Haga (Nörstebö, Trettenes)), 10. Holm (Trettenes, Martinsen), 22. Haga (Granath, Nörstebö) - 16. Muchametov (Muratov, Beketajev), 36. Orechov (Savickij, Muratov), 52. Michailis (Rymarev, Starčenko), rozhodujúci nájazd Starčenko. Rozhodcovia: Fernandez (USA), Hürlimann (Švaj.) - Constantineau (Fr.), Niittylä (Fín.), vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2870 divákov

Nórsko: Haukeland - Nörstebö, Lilleberg, Holm, Johannesen, Kasastul, Krogdahl - T. Olsen, Vikingstad, Berg-Paulsen - Hof, Östrem Salsten, E. Salsten - Martinsen, Trettenes, Olden - Granath, K.A. Olimb, Haga
Kazachstan: Šutov - Danijar, Beketajev, Polochov, Orechov, Koroľov, Gaitamirov, Butenko - Rymarev, Šestakov, Starčenko - Michailis, Grents, Savickij - Asetov, Omirbekov, Rachmanov - Kaijržan, Muchametov, Muratov