NHL: Florida postúpila do konferenčného finále, Vegas chýba posledný krok

13.5.2023 07:18

Hokejisti Floridy využili druhú príležitosť na spečatenie postupu z 2. kola play off zámorskej NHL. V piatom stretnutí semifinále Východnej konferencie zvíťazili v noci na sobotu v Toronte 3:2 po predĺžení a v sérii triumfovali 4:1 na zápasy. Víťazný gól strelil v 76. minúte útočník Nick Cousins.

Veľkou oporou "panterov" bol brankár Sergej Bobrovskij, ktorý zlikvidoval 51 striel. Gól a asistenciu si v drese hostí pripísali Aaron Ekblad a Carter Verhaeghe. Florida sa predstaví v konferenčnom finále prvýkrát od roku 1996. Jej súperom bude Carolina, ktorá zdolala New Jersey rovnako v päťzápasovej sérii.

Vegas si poradil na domácom ľade s Edmontonom 4:3 a už len jeden triumf ho delí od postupu do finále Západnej konferencie. Nad kanadským súperom vedie 3:2 na zápasy. Edmonton v piatom stretnutí dvakrát viedol, no v druhej tretine o náskok prišiel. V priebehu 90 sekúnd inkasoval tri góly, z toho dva v oslabení.

2. kolo play off NHL

Semifinále Východnej konferencie - 5. zápas

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 2:3 pp, konečný stav série: 1:4, Florida postúpila do finále konferencie