Most v Seredi sa mohol zrútiť, zastavili prejazd vlakov. Riešia priechod pre peších

ta3/TASR
12.5.2023 14:34

Z dôvodu havarijného stavu mosta ponad železničnú trať v Seredi prerušili v piatok popoludní vlakovú dopravu. Týka sa to úseku Sereď - Galanta. Informuje o tom Železničná spoločnosť Slovensko na svojom webe s tým, že zabezpečila náhradnú autobusovú dopravu.

Most v Seredi sa mohol zrútiť, zastavili prejazd vlakov. Riešia priechod pre peších
Facebook/Mestská polícia Sereď

"Náhradná autobusová doprava je zabezpečená v úseku Sereď - Gáň a späť," spresnil dopravca. Most na ceste I/62 v Seredi vo štvrtok (11. 5.) popoludní uzavreli pre všetku dopravu, cyklistov a peších. Hrozilo totiž jeho samozrútenie. V meste je vyhlásená mimoriadna situácia. Postupne sú určované obchádzkové trasy pre dopravu, autobusové spoje, peších a cyklistov.

Priechod pre peších

Slovenská správa ciest (SSC) zabezpečí projekt podopretia nosnej konštrukcie mosta ponad železničnú trať v Seredi i jeho realizáciu v čo najkratšom možnom čase. Po podopretí bude možné most používať pre chodcov, cyklistov a obnoviť železničnú dopravu na úseku do času jeho rekonštrukcie. Uviedol to hovorca SSC Martin Guzi.

Statický posudok s návrhom konštrukcie podopretia SSC podľa hovorcu objednala ihneď po mimoriadnej prehliadke u zhotoviteľa projektovej dokumentácie nového mostného objektu, keďže táto spoločnosť má najlepšie informácie o stave objektu.

SSC pripravuje zbúranie mosta a na jeho mieste postaví nový. "Po získaní všetkých potrebných povolení a zabezpečení finančného krytia predpokladáme vyhlásenie verejného obstarávania na zhotoviteľa ešte v tomto roku a začiatok stavebných prác v prvom štvrťroku 2024," uviedol Guzi. Žiadosť o vydanie stavebného povolania už bola podaná. Zbúranie starého a postavenie nového mosta sa predpokladá na 12 mesiacov. Počas realizácie prác bude zabezpečený priechod pre peších a cyklistov po dočasnej lávke so šírkou tri metre.

Aktuálne je vyznačená obchádzková trasa pre dopravu nad 3,5 tony, ktorou sa začne riadiť aj ostatná cestná doprava. Obchádzkové trasy pre osobnú dopravy zo smeru od Sládkovičova povedú po ceste I/62 - cez obec Gáň po ceste III/1341 a zo smeru od Galanty po ceste I/35 ďalej cez Dolnú Stredu do Serede a späť. Mesto zabezpečilo podľa hovorkyne radnice Zuzany Slahučkovej mimoriadnu autobusovú linku, jej grafikon je na webe mesta.

Mesto Sereď operatívne po vyhodnotení podnetov a pripomienok zabezpečilo mimoriadnu autobusovú linku, ktorá bude premávať cez víkendy. Potvrdila to hovorkyňa mesta Zuzana Slahučková. Vedenie mesta sa zároveň podľa jej slov usiluje komunikovať so všetkými zamestnávateľmi v časti mesta za mostom a grafikon liniek autobusovej dopravy je prispôsobený najčastejším požiadavkám zo strany firiem. Opatrenia súvisia s uzavretím mosta z dôvodu hrozby jeho zrútenia.  

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok