Komu budú čeliť Slováci? Česká zostava predstavila nové mená

ta3/TASR
12.5.2023 10:17

Český hokejista Jiří Smejkal nastúpi v piatkovom zápase proti Slovensku na MS (15.20 SELČ) napriek nepríjemnému zraneniu na tréningu. Smejkal prišiel vo štvrtok o niekoľko zubov a v stretnutí bude mať celotvárový kryt. Meno brankára na postfederálne derby tréneri prezradiť nechceli.

Komu budú čeliť Slováci? Česká zostava predstavila nové mená
TASR - Jakub Kotian

"Máme troch vynikajúcich brankárov a súpisku sa dozviete hodinu pred zápasom. Veď to poznáte," citovali asistenta trénera Libora Zábranského české médiá. Tréneri si nechávali mená brankárov pre seba do poslednej chvíle aj na vlaňajšom šampionáte, kde Česi získali bronz. K dispozícii sú Šimon Hrubec, Karel Vejmelka a Marek Langhamer. Na štvrtkovom tréningu sa zranil aj lekár tímu Antonín Chochola, ktorý utŕžil ranu pukom do nosa.

"Slováci majú postavenú hru na aktívnom napádaní a korčuľovaní. Majú v kádri veľa hráčov z našej extraligy, chalani z oboch tímov sa navzájom poznajú. Nebojíme sa nikoho, ale rešpektujeme každého," povedal k stretnutiu Zábranský. Na českej súpiske zostávajú dve voľné miesta, ktoré zaplnia posily z NHL alebo Daniel Voženílek s Martinom Kautom. Tí zatiaľ len trénujú v dejisku. K dispozícii by mohol byť Ondřej Palát, ktorého New Jersey vypadlo v noci na piatok v konferenčnom semifinále NHL.

Predpokladaná zostava Česka v piatkovom zápase proti SLOVENSKU (15.20 SELČ):

Hrubec (Vejmelka, Langhamer) – Kundrátek, Kempný, Jordán, Zbořil, Košťálek, Dvořák, Knot, Němeček – Kubalík, Chytil, Červenka – Chlapík, Špaček, Smejkal – Sedlák, Sobotka, Tomášek - Beránek, Černoch, Flek

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok