Dobrá správa pre Slovensko. Hokejovú reprezentáciu posilní Šimon Nemec

12.5.2023 09:35

Marek Hrivík bude kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie na MS. Jeho asistentmi budú Peter Cehlárik a Matúš Sukeľ. Trénerský štáb národného tímu potvrdil príchod obrancu Šimona Nemca, ktorého tím New Jersey Devils vypadol z bojov o Stanleyho pohár.

Dobrá správa pre Slovensko. Hokejovú reprezentáciu posilní Šimon Nemec
Twitter/American Hockey League

Šimon Nemec posilní slovenskú reprezentáciu na hokejových MS. Potvrdil to v piatok trénerský štáb národného tímu. Nemec dostal oficiálne povolenie štartovať na šampionáte od jeho klubu New Jersey Devils po vypadnutí z play off NHL. Devätnásťročný obranca by mal priletieť do Rigy v sobotu a nastúpiť by mohol už v pondelkovom zápase základnej skupiny proti Kanade.

Trénerský štáb komunikuje aj s útočníkom Tomášom Tatarom, ktorému sa tiež skončila sezóna. "So Šimonom to vyzerá veľmi dobre. Je pripravený prísť. Jeho klub sa vyjadril, že ho pustia. Je to len otázka administratívy. Dnes v noci nášho času by mal letieť a čakáme, že dorazí. S Tomášom sme v kontakte, chceme aby nás posilnil, ale zatiaľ nevieme," uviedol po piatkovom dopoludňajšom rozkorčuľovaní v Rige asistent trénera Peter Frühauf.

Nemec pravdepodobne zasiahne do bojov v pondelok, Slováci nastúpia o 15.20 h vo svojom treťom súboji v skupine proti Kanade. "Je to reálne," potvrdil Frühauf.

Zverenci Craiga Ramsayho odštartujú šampionát v piatok o 15.20 SELČ proti Česku. Frühauf neprezradil, kto z tria Hlavaj, Škorvánek, Riečický nastúpi do bránky. "Káder je v poriadku, až na malé boľačky. Chalani sú dobre nastavení. Kto bude chytať vám teraz nepoviem. Máme osem obrancov, nastúpi len sedem a máme štrnásť útočníkov a nastúpi len dvanásť."

Od štvrtkového zasadnutia direktoriátu MS je na súpiske SR 22 hráčov. Zatiaľ na nej nefigurujú obranca Dávid Mudrák a útočníci Mário Lunter a Andrej Kudrna. Na súpisku môžu tréneri napísať maximálne 25 hráčov.

Pre 31-ročného Hrivíka pôjde o druhú kapitánsku skúsenosť v tíme SR na vrcholnom podujatí. "Céčko" mal na drese aj na bronzových ZOH 2022 v Pekingu. Slováci vstúpia do šampionátu v piatok o 15.20 SELČ duelom proti Česku.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok