Ružomberok podľahol Skalici, Kousal premenil tutovku a rozhodol o triumfe

6.5.2023 20:23

Futbalisti MFK Ružomberok podľahli v sobotňajšom zápase 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa MFK Skalica 1:2. Domáci utrpeli druhú prehru za sebou, mali však už pred stretnutím istotu 7. priečky. Skalica sa posunula v tabuľke na 8. miesto.

TASR/Radovan Stoklasa

MFK Ružomberok - MFK Skalica 1:2 (0:1)

Góly: 8. Mášik, 48. Kousal - 46. Šefčík. Rozhodovali: Kišš - Hancko, Jekkel, ŽK: Luterán, Selecký, Lavička, Maslo, Fabiš - Fábry, tréner (Majerník), Mášik, Rudzan, 802 divákov.

Ružomberok: Frühwald - Mrva (65. Fabiš), J. Maslo, Malý, Selecký (85. Rakyta) - Zsigmund, Luterán (46. Domonkos) - Šefčík, Chrien, Tučný (46. Gerec) - Kelemen (77. Macejko)

Skalica: Šemrinec - Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan - Morong, Mášik (65. Vlasko), Hollý (69. Černek), Kousal (69. Yao) - Fábry (65. Podhorin), Haša (78. Švec)

V 8. minúte zaskočil domácich skalický stredopoliar Martin Mášik, ktorý ďalekonosným pokusom z 30 m k ľavej žrdi prekonal brankára Tomáša Frühwalda - 0:1. Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu, po pár sekundách po zmene strán Samuel Šefčík strelou spoza šestnástky vyrovnal. Ružomberská radosť však netrvala dlho, vzápätí na druhej strane sa za obranu Liptákov dostal Jakub Kousal a z tutovky strelil druhý gól Skalice, ktorý sa nakoniec ukázal byť víťazný.