Prezidentka zagratulovala Karolovi III. ku korunovácii, pozvala ho na Slovensko

ta3 tasr
6.5.2023 12:37

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zagratulovala britskému kráľovi Karolovi III. ku korunovácii a pozvala ho na návštevu Slovenska. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti. Čaputová dodala, že kráľ vníma Slovensko veľmi pozitívne.

"Včera sme sa v Buckinghamskom paláci zúčastnili na slávnostnej recepcii na pozvanie kráľa pri príležitosti jeho korunovácie. Bola príležitosť kráľovi zagratulovať ku korunovácii v mene Slovenska. Veľmi živo, tak ako vždy keď sa stretneme, na Slovensko reaguje, pamätá si návštevu Slovenska. Má veľmi pozitívne nastavenie k Slovensku, tak som zopakovala pozvanie do našej krajiny," doplnila prezidentka vo vyjadrení pre slovenské médiá v Londýne, kde sa zúčastňuje na oslavách korunovácie.

Hlava štátu hovorila počas recepcie aj s ďalšími členmi kráľovskej rodiny, ako aj s mnohými hlavami štátov, najmä tých európskych. Slovensko vnímajú podľa nej pozitívne, pokiaľ ide o postavenie a pozíciu pri ochrane ľudských práv, hodnoty právneho štátu či pomoc Ukrajine. 

"Toto boli témy, ktoré rezonujú. Aj keď viem, že doma máme množstvo problémov, z vonkajšieho pohľadu je Slovensko veľmi pozitívne hodnotené a je mi cťou ho reprezentovať aj pri tejto príležitosti," uzavrela Čaputová.

Po sobotnej korunovácii zaželala prezidentka prostredníctvom sociálnej siete Twitter kráľovi Karolovi III. všetko najlepšie a silu na vodcovstvo, ktoré odráža potenciál a rôznorodosť súčasného Spojeného kráľovstva, Commonwealthu a jeho úlohy pri zvládaní globálnych výziev. "Vzťahy Slovenska a Spojeného kráľovstva sa ešte viac posilňujú," zdôraznila.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok