Dědeček ostáva vo väzbe, rozhodol o tom krajský súd

ta3 TASR
4.5.2023 12:31

Vodič Dušan Dědeček ostáva vo väzbe, rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave, ktorý nevyhovel jeho sťažnosti. Dědeček usmrtil na jeseň autom pod vplyvom alkoholu piatich ľudí na zastávke na Zochovej ulici v Bratislave. Väzobný verdikt je právoplatný. Potvrdil to hovorca súdu Pavol Adamčiak.

Dědeček ostáva vo väzbe, rozhodol o tom krajský súd
TASR/Pavol Zachar

"Krajský súd v Bratislave na neverejnom zasadnutí senátu dňa 27. apríla o sťažnosti obžalovaného D. D. proti uzneseniu Okresného súdu Bratislava I zo dňa 21. apríla rozhodol tak, že sťažnosť zamietol ako nedôvodnú," priblížil hovorca. Dědeček je vo väzbe z dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti.

Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry na neho podal v závere marca obžalobu pre obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia v nepriamom úmysle. V prípade dokázania viny mu hrozí podľa Trestného zákona trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie. Hlavné pojednávanie by sa malo začať 8. júna.

Dědeček pod vplyvom alkoholu šoféroval vlani 2. októbra neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.


zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok