Biden je mimo, reagujú na opätovnú kandidatúru amerického prezidenta republikáni

ta3 tasr
25.4.2023 13:52

Prezident USA Joe Biden zjavne nie je v kontakte s realitou, keď si myslí, že na budúci rok by ho Američania mali opätovne zvoliť. Takto reagovala v utorok na oficiálne oznámenie Bidenovej kandidatúry konkurenčná Republikánska strana, informuje agentúra AFP.

Biden je mimo, reagujú na opätovnú kandidatúru amerického prezidenta republikáni
TASR/AP

"Biden je tak mimo, že po tom, čo vyrába jednu krízu za druhou, si ešte myslí, že si zaslúži ďalšie štyri roky (vo funkcii prezidenta)," vyhlásila Republikánska strana.

"Ak voliči umožnia Bidenovi 'dokončiť jeho prácu', inflácia bude naďalej rásť až do neba, stúpať bude aj kriminalita, cez naše hranice bude prúdiť viac fentanylu, viac detí osirie a americké rodiny na tom budú celkovo horšie," uviedli republikáni.

Osemdesiatročný Biden svoj plán kandidovať vo voľbách v novembri 2024 oznámil v utorok na Twitteri. Od voličov podľa vlastných slov chce viac času, aby mohol "dokončiť svoju prácu". Na konci prípadného druhého funkčného obdobia by mal 86 rokov. Ako pripomína agentúra AP, Biden má veľkú šancu byť nominovaný ako kandidát Demokratickej strany, keďže zatiaľ sa mu v rámci strany neobjavili žiadni vážnejší rivali.

Podľa prieskumov bude zrejme Bidenovým protikandidátom v budúcoročných voľbách jeho predchodca v Bielom dome Donald Trump z Republikánskej strany. Aj v tejto súvislosti označil Biden v utorok Republikánsku stranu ako extrémistickú, ktorá sa snaží oklieštiť osobné slobody, napríklad v oblasti prístupu k interrupciám.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok