Doteraz sme v slovenskej realite boli zvyknutí na to, že nové vládne garnitúry po voľbách spísali čierne knihy prešľapov pri spravovaní toho-ktorého rezortu, vo väzení skončilo pár bývalých ministrov, ale s trestným oznámením na celú vládu sme sa doposiaľ ešte nestretli.
Paradoxne, expert na trestné právo a dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Eduard Burda po triezvom vyhodnotení podaného trestného oznámenia konštatuje, že viac, ako o trestné právo ide o politickú kampaň.
Migy sú pre nás nepoužiteľné. Ich darovaním sa do vojenského konfliktu nezapájame, tvrdí Macko

"Aj keď si myslím, že je to irelevantné a je to právny nezmysel, treba si uvedomiť, že v takomto prípade podáva obžalobu NR SR a urobila by sa z toho veľká politická aféra.Vnímam tento trestný čin sabotáže aj v kontexte krokov, o ktorých sa ešte nehovorí, ale v Smere majú dostatočne rozumných právnikov, aby si to uvedomili. Považujem to za vec, ktorá je vyslovene politická a nemá právny základ," argumentoval dekan Burda a upozornil na možné zneužitie témy v prezidentskej kampani proti prezidentke Čaputovej.
"Treba začať trestné konanie vo veci, požiadať Ústavný súd SR o výklad. Aj ak ten povie, že bola prekročená právomoc, to ešte nutne neznamená, že ide o trestný čin. Myslím si, že by sa to malo vyšetriť, lebo si to obyvatelia Slovenska zaslúžia, ale prosím, nesnažme sa vidieť krv v očiach a túžiť po tom, aby našich ministrov brala polícia v železách a aby boli zavretí. Treba, aby sa to objasnilo, aby sme všetci boli na čistom, ako to malo byť," dodal Burda.
Celú reláciu Tak takto?! s Eduardom Burdom si môžete pozrieť nižšie: