Od jadrového stretu delí Západ a Rusko čoraz menej krokov, varuje ruský minister obrany

Od jadrového stretu delí Západ a Rusko čoraz menej krokov, varuje ruský minister obrany
Zdroj foto: TASR/AP
Ruský minister obrany Sergej Šojgu v utorok varoval, že Západ a Rusko delí od možného jadrového stretu čoraz menej krokov. Šojgu takto reagoval na oznámenie Británie, že Ukrajine dodá muníciu s ochudobneným uránom, uvádza TASR.

Denník The Guardian s odvolaním sa na ruskú tlačovú agentúru Interfax informoval, že podľa ministrových slov na to "Moskva bude reagovať". Šojgu pripomenul, že takúto muníciu už Západ nasadil v konflikte v Kosove a malo to vážne zdravotné následky aj pre tých, ktorí ju použili. Ruský minister tiež vyhlásil, že "každá vojna sa končí mierom." O tom, že Londýn v rámci svojej vojenskej pomoci plánuje dodať Kyjevu aj muníciu s ochudobneným uránom, informovala v utorok námestníčka britského ministra obrany Annabelle Goldieová. Vysvetlila, že "takéto strely sú veľmi účinné pri zasahovaní moderných tankov a obrnených vozidiel".  

Ruský prezident Vladimir Putin následne deklaroval, že Moskva bude "nútená reagovať" na takéto dodávky. Podľa neho zaslanie munície s ochudobneným uránom zo strany Británie ukazuje, že Západ má v úmysle "bojovať proti Rusku do posledného Ukrajinca nie slovami, ale skutkami".

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá