Nemocnica Bory uzavrela zmluvy so súkromnými zdravotnými poisťovňami. So štátnou ešte rokuje

ta3 TASR
5.3.2023 15:25

Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, uzavrela prvé zmluvy so súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. So štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) o zazmluvnení ešte rokuje. Informoval o tom PR a marketingový špecialista siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare Stanislav Čačko.

Nemocnica Bory uzavrela zmluvy so súkromnými zdravotnými poisťovňami. So štátnou ešte rokuje
TASR/Jaroslav Novák

"Nemocnica Bory oficiálne spustí svoju prevádzku 30. marca. Dňa 15. februára sme podali žiadosť o zazmluvnenie na všetky tri zdravotné poisťovne. Už tento týždeň sme uzavreli zmluvy na prvý balík ambulantnej starostlivosti s poisťovňou Dôvera a Union. Veríme, že ešte do oficiálneho otvorenia sa nám podarí doladiť detaily zazmluvnenia aj so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou," uviedol generálny riaditeľ nemocnice Ľuboš Lopatka.

Dôvera aj Union ZP potvrdili, že zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti medzi nimi a novou nemocnicou platí od piatka (3. marca). VšZP uviedla, že žiadosť o zazmluvnenie intenzívne posudzuje a priebežne komunikuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. "V záujme VšZP a jej poistencov je mať medzi zmluvnými poskytovateľmi aj Nemocnicu Bory," dodala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok