Brit, ktorého na Ukrajine zajali Rusi, posiela odkaz Putinovi: Raz si vás nájdeme

23.2.2023 09:58

Britský občan Shaun Pinner, ktorého počas bojov na Ukrajine zajali ruskí vojaci, pre portál televízie Sky News opísal mučenie v zajatí. Portál televízie zverejnil informácie vo štvrtok.

Brit, ktorého na Ukrajine zajali Rusi, posiela odkaz Putinovi: Raz si vás nájdeme
Twitter/Liz Cookman

Pinner patril vlani v septembri medzi piatich Britov prepustených počas výmeny väzňov z ruského zajatia. V programe Beth Rigby Interviews bývalý britský vojak vyzval spojenecké krajiny, aby Ukrajine v rámci "svojej vytrvalej podpory" poslali aj stíhacie lietadlá, ktoré by zastavili inváziu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Brit tiež varoval ruského prezidenta: "Raz si vás nájdeme." Pinner spomínal aj na mučenie elektrickými šokmi. V rozhovore povedal: "Človek má pocit, akoby sa mu mali odtrhnúť svaly, odtrhnúť od tela... A na druhý deň sa mi veľmi nafúkli nohy. Akoby mi z vlásočníc na nohách presakovala krv." Nemohol preto ani chodiť.

Opísal tiež, ako mu jeden muž v zajatí roztrhal oblečenie. Chcel zistiť, či má nejaké pravičiarske tetovania, nečakane ho však bodol nožom do stehna. "Zrazu som silno krvácal, z celých nôh. Kričal som... a ako som sedel a pozeral si na nohu, prešlo mnou 200 voltov. To ma doslova postavilo a on do mňa ďalej púšťal elektrinu a zabíjal ma," uviedol Pinner.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok