NHL: Chicago zdolalo Dallas a víťaznú sériu natiahlo na štyri zápasy

ta3 TASR
23.2.2023 07:02

Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Dallasu Stars 4:3 a svoju sériu výhier natiahli už na štyri stretnutia. Naopak, druhý tím Západnej konferencie prehral už piatykrát po sebe.

Dallas stratil trojgólový náskok a na obrate z 0:3 na 4:3 sa najvýraznejším spôsobom podieľali trojbodoví Patrick Kane a Max Domi, ktorí zaznamenali zhodnú bilanciu dva góly a jednu asistenciu. Blackhawks sa v tejto sezóne podaril otočiť už ôsmy viacgólový náskok súpera, čo je rekord ligy.

"Mali sme dobrý začiatok, následne sme sa však až príliš uspokojili s výsledkom. Chicago nemalo čo stratiť, hrali otvorený hokej a vydarila sa im druhá tretina. Nemyslím si, že to bolo niečo špeciálne, skôr sme im to umožnili našimi chybami," uviedol pre oficiálnu stránku nhl.com kapitán Dallasu Jamie Benn.

Šiesty triumf v rade

Šancu dostať sa pred Dallas nevyužili hráči Winipegu Jets, ktorí prehrali na ľade New Yorku Islanders tesne 1:2. Domáci zvíťazili v šiestom vzájomnom stretnutí za sebou. O triumfe Islanders rozhodol útočník Simon Holmström.

"Dostal som dobrú prihrávku od Bo Horvata a snažil som sa trafiť bránku. Bol to skvelý gól a obrovská výhra pre nás," povedal dvadsaťjedenročný Švéd, ktorý strelil štvrtý gól v sezóne. Center prvého útoku Winnipegu Mark Scheifele odohral 700. duel v základnej časti NHL, jeho spoluhráč Nikolaj Ehlers nastúpil na svoj 500. zápas.

Tri góly v poslednej tretine

Calgary bez slovenského útočníka Adama Ružičku zdolalo Arizonu 6:3 vďaka trom gólom v tretej tretine. Flames pritom prehrávali v polovici duelu 1:3. Hostia mali v zápase výraznú streleckú prevahu v pomere 51:14 a góly si rozdelila šestica hráčov. Coyotes nezdolali kanadský tím od novembra 2019 v siedmom vzájomnom stretnutí za sebou.

"Pred treťou tretinou sme sa rozprávali v kabíne o tom, že potrebujeme získať veľmi dôležité body. Odohrali sme solídny zápas, držali sme sa plánu a dosiahli potrebný výsledok," povedal švédsky útočník Elias Lindholm, ktorý zaznamenal 500. bod v základnej časti.