Prokurátor uzavrel dohodu s Garbárom v kauze vyzvedačstva pre Rusko

ta3 TASR
14.2.2023 11:01

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu o vine a treste s obvineným Bohušom Garbárom z kauzy vyzvedačstva pre Ruskú federáciu. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. Banskobystrické pracovisko Špecializovaného trestného súdu by sa malo schvaľovaním dohody zaoberať na verejnom zasadnutí v utorok 28. februára.

Členovia drogového gangu z okolia Serede dostali nepodmienečné tresty, rozhodol Špecializovaný trestný súd
TASR/František Iván (ilu.)

"Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR uzavrel s obvineným B. G. dohodu o vine a treste a následne dňa 8. februára 2023 podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na jej schválenie," priblížila hovorkyňa. Ako dodala, bližšie informácie k obsahu samotnej dohody o vine a treste nie je možné poskytnúť.

Garbára stíhali pre zločin prijímania úplatku a zločin vyzvedačstva. Čelí podozreniam, že približne od apríla 2021 mal pôsobiť ako spravodajský agentúrny kontakt pre spravodajských dôstojníkov vojenskej rozviedky GRU Ruskej federácie.

Jej dôstojníci mali pôsobiť pod krytím diplomatickej misie ruskej ambasády. Pri domovej prehliadke uňho polícia zaistila USB kľúče, nosiče, počítače, poznámky o plánoch spojenia, plány o podrobnej schôdzkovej činnosti so spravodajským dôstojníkom ruskej spravodajskej služby GRU, ale aj časť finančných prostriedkov.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok