Ukrajina poprela tvrdenie, že Rusi dobyli Krasnu Horu pri Bachmute. Vraj sa tam stále bojuje

13.2.2023 19:32

Ukrajinská armáda v pondelok poprela tvrdenia Ruska o tom, že dobylo obec Krasna Hora ležiacu pri meste Bachmut na východe Ukrajiny. Informuje o tom CNN.

Ukrajina poprela tvrdenie, že Rusi dobyli Krasnu Horu pri Bachmute. Vraj sa tam stále bojuje
Foto: TASR/AP

Tvrdenie, že Rusko dobylo obec Krasna Hora, nie je pravdivé, uviedol pre CNN hovorca východného krídla ukrajinskej armády Serhij Čerevatyj. "Stále tam prebiehajú boje. Máme to pod kontrolou," povedal. Hlavným cieľom ruských útokov je podľa neho stále neďaleké mesto Bachmut. "V oblasti mesta Bachmut prišlo k 25 útokom a 19 bojovým stretnutiam," uviedol Čerevatyj.

Dodal, že ruské sily dokážu zo svojho postavenia ostreľovať cesty vedúce do Bachmutu, no ukrajinská armáda sa pri protiútokoch snaží túto ich schopnosť obmedziť. "Dokážeme (do Bachmutu) dovážať zbrane, potraviny, vybavenie a lieky a tiež evakuovať odtiaľ ranených," priblížil situáciu Čerevatyj.

To, že "bitka o Bachmut" pokračuje, potvrdilo v pondelok ráno aj ukrajinské ministerstvo obrany. Ruská armáda podľa neho pri boji o mesto stále mení taktiku. "Majú jednu veľkú slabosť - bojujú na cudzom poli, o územie niekoho iného," uviedol rezort na sociálnej sieti Telegram.

Ukrajina takto reagovala na tvrdenie ruského ministerstva obrany, ktoré v pondelok zopakovalo sobotňajšie vyhlásenie zakladateľa ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Sergeja Prigožina. Ten ako prvý oznámil, že ruské sily dobyli Krasnu Horu.

Ruská armáda sa v súčasnosti snaží obkľúčiť Bachmut. Obec Krasna Hora leží na hlavnej ceste pretínajúcej Bachmut zo severu na juh. Nachádza sa hneď pod mestom Soledar, ktoré ruská armáda dobyla v januári, približuje CNN.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok