Zábery s proruskými fanúšikmi boli nedorozumenie, bráni otca Djokovič

ta3 TASR
27.1.2023 15:04

Srbský tenista Novak Djokovič označil zábery, na ktorých figuruje jeho otec Srdjan s proruskými fanúšikmi, za nedorozumenie. "Nole" verí, že jeho otec ho bude môcť prísť v nedeľu podporiť na finálový duel dvojhry na Australian Open proti Grékovi Stefanosovi Tsitsipasovi.

Zábery s proruskými fanúšikmi boli nedorozumenie, bráni otca Djokovič
AP Photo/Aaron Favila

Na internete sa objavili zábery, kde Srdjan Djokovič pózuje s proruskými fanúšikmi pri ruskej vlajke, ktorej používanie je v súvislosti s konfliktom na Ukrajine v Melbourne Parku zakázané. Tenistov otec tak pre veľký rozruch, ktorý situácia vyvolala medzi verejnosťou, účastníkmi podujatia i ukrajinskou vládou, neprišiel podporiť svojho syna vo víťaznom semifinálovom zápase s Američanom Tommym Paulom.

"Videl som to čo všetci ostatní. Médiá to nešťastne interpretovali a vzniklo z toho veľké nedorozumenie. Samozrejme, je to pre mňa a moju rodinu veľmi nepekné, pretože môj otec zažil viacero vojnových konfliktov a verte mi, že je zásadne proti nim," reagoval srbský tenista.

Ďalej povedal, že jeho otec sa po každom odohranom zápase zdravil s fanúšikmi pred arénou Roda Lavera, aby im poďakoval za podporu. "Žiaľ, niektoré médiá si to vyložili naozaj nesprávne. Je mi ľúto, že to tak eskalovalo. Dúfam, že ľudia pochopia, že nemal žiadny zámer nijakým spôsobom propagovať vojnu," citovala nasadenú štvorku turnaja agentúra AFP.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok