Ukrajina žiada vylúčenie Djokovičovho otca z Australian Open. Počas semifinále na tribúne chýbal

Ukrajinský veľvyslanec v Austrálii Vasyľ Myrošnyčenko v piatok vyzval organizátorov tenisového turnaja Australian Open, aby zakázali vstup do dejiska turnaja Srdjanovi Djokovičovi, otcovi srbského tenistu Novaka Djokoviča, pre pózovanie s priaznivcami ruského prezidenta Vladimira Putina. Informovala agentúra AFP.

"Mala by mu byť odobratá akreditácia. Je na Novakovi a jeho tíme, aby to vyriešili a napravili," povedal Myrošnyčenko. Zároveň srbského tenistu vyzval, aby sa osobne ospravedlnil a objasnil svoj postoj k ruskej invázii na Ukrajinu.

Srdjan Djokovič sa nezúčastnil na piatkovom semifinálovom zápase, v ktorom sa jeho syn predstavil proti Američanovi Tommymu Paulovi. "S mojou rodinou sme si vojnu prežili, preto chceme iba mier. Nemal som v úmysle spôsobiť takéto nedorozumenie. Som tu len pre to, aby som podporoval svojho syna. Jednoducho som bol vonku so synovými fanúšikmi a oslavoval. Robím to tak vždy. Rozumiem, že som spôsobil rozruch, preto budem sledovať zápas z domu," povedal Srdjan Djokovič. 

Na platforme YouTube bolo vo štvrtok zverejnené video, na ktorom vidno Srdjana Djokoviča vedľa muža držiaceho ruskú vlajku s podobizňou Putina. "Otec Novaka Djokoviča urobil odvážne politické vyhlásenie," píše sa v titulku. Srbskí tenisoví reportéri potvrdili, že išlo o otca Novaka Djokoviča. Podľa austrálskeho denníka The Age mal Djokovič po srbsky povedať: "Nech žije Rusko." 

Organizátor turnaja Tennis Australia vo štvrtok vyhlásil, že bude pokračovať na presadzovaní pravidiel vstupu do dejiska turnaja, Melbourne Parku, bez toho, aby priamo riešil incident s Djokovičovým otcom.      

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá