Rusko počas uplynulého dňa vystrelilo na Ukrajinu 70 rakiet, z ktorých 47 bolo zničených, uviedol Kyjev

27.1.2023 08:12

Rusko počas uplynulého dňa vystrelilo na Ukrajinu 70 rakiet, z ktorých 47 bolo zničených, uviedol vo svojom rannom hlásení ukrajinský generálny štáb. Ukrajinská armáda pôvodne informovala o 55 riadených strelách vypálených z Ruska, vo štvrtok večer ich počet zvýšila na 59, poznamenala stanica BBC na svojom ruskojazyčnom webe. Počet striel, ktoré podľa Kyjeva zlikvidovala ukrajinská protivzdušná obrana, sa nezmenil.

"Počas uplynulého dňa nepriateľ vykonal 44 leteckých úderov, 18 z nich s použitím dronov typu Šáhid-136. Všetky drony boli zničené," uvádza ukrajinský generálny štáb. Pôvodne ukrajinské zdroje hovorili o tom, že v noci na štvrtok na Ukrajinu útočilo 24 dronov iránskej výroby, ktoré využívajú pri útokoch štýl kamikadze. Vo večernom hlásení generálny štáb informoval o 17 dronoch s tým, že všetky sa podarilo zostreliť.

Velenie ukrajinských síl ďalej tvrdí, že ruská invázna armáda v 125 prípadoch použila salvové raketomety. "Bohužiaľ v dôsledku nepriateľských úderov zomreli civilisti a boli zničené civilné objekty," dodalo velenie ukrajinských ozbrojených síl.

Počet obetí nespresnilo. Ukrajinskí záchranári vo štvrtok popoludní informovali, že pri ruských vzdušných útokoch zomrelo v ten deň najmenej 11 ľudí a ďalších 11 ich bolo zranených.  

Ukrajinskí obrancovia podľa svojho velenia vo štvrtok odrazili útoky ruskej inváznej armády pri 11 obciach na východe krajiny, konkrétne pri troch obciach v Luhanskej a ôsmich v Doneckej oblasti - v jej prípade hovoria o odrazení ruských útokov napríklad pri Bachmute, Marjinke alebo Vuhledare. 

Ukrajinský generálny štáb zároveň informuje o pokračujúcich ruských delostreleckých útokoch na Cherson a ďalšie ukrajinské mestá. Ukrajinskí vojaci podľa ich generálneho štábu naopak zasiahli okrem iného "zoskupenie" nepriateľských vojakov, ruské veliteľské stanovištia alebo pozície ruského protilietadlového systému.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok