Česká polícia nenašla dôkazy o existencii správy od Petra Pavla vyzývajúcej na mobilizáciu

Česká polícia nenašla dôkazy o existencii správy od Petra Pavla vyzývajúcej na mobilizáciu
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok
Česká polícia nemá dôkaz, že falošná textová správa, ktorá sa šírila na sociálnych sieťach a v mene prezidentského kandidáta Petra Pavla vyzývala na mobilizáciu, skutočne existovala. Informujeme podľa správy z webovej stránky spravodajskej televízie ČT24.

"Doteraz sa neozval nikto, kto by správu obdržal," uviedol hovorca Policajného prezídia ČR Ondřej Moravčík pre ČT24. Spresnil, že polícii sa ozvali osoby, ktoré správu údajne dostali. Polícia však relevantnosť týchto výrokov vyvrátila.

Používatelia sociálnych sietí minulý týždeň upozornili na falošné textové správy, ktoré dostávajú obyvatelia Česka. Prezidentský kandidát Pavel ich v nich údajne vyzýval, aby sa dostavili na pobočku Armády ČR. Tam majú dostať  výzbroj pre mobilizácie na Ukrajine.

Tím Petra Pavla v noci na stredu (18. januára) označil správu za falošnú, pripomína ČT24. Polícia začala šírenie týchto správ preverovať. Od stredy (18. januára) sa na výzvu polície neozval nikto, kto by takúto správu dostal. Druhé kolo českých prezidentských volieb, v ktorom sa proti sebe postavia Petr Pavel a bývalý premiér Andrej Babiš, sa uskutoční 27. a 28. januára.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá