Heger o referende: Nezúčastním sa, je to len Ficova a Pellegriniho kampaň

Heger o referende: Nezúčastním sa, je to len Ficova a Pellegriniho kampaň
Zdroj foto: TASR - Martin Baumann
Dočasne poverený premiér Eduard Heger sa nezúčastní na sobotňajšom referende. V aktuálnej situácii ho označil za bezpredmetné, keďže sa podľa neho v Národnej rade SR nájde dostatok hlasov na zmenu Ústavy SR v súvislosti so skrátením volebného obdobia parlamentu. Stanovisko premiéra poskytla jeho hovorkyňa Ľubica Janíková.

"V aktuálnej situácii je referendum úplne bezpredmetné, keďže na zmenu ústavy o skrátení volebného obdobia sa podľa doterajších vyjadrení poslancov nájde v parlamente dostatok hlasov," píše sa v stanovisku. Premiér zopakoval, že referendum je kampaňou predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý si "chce zabezpečiť beztrestnosť po voľbách a návrat k moci".

Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii vyzval troch najvyšších ústavných činiteľov, aby sa zúčastnili na referende. Apeloval na prezidentku Zuzanu Čaputovú, predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) a na dočasne povereného premiéra Hegera. Podľa Fica by účasťou dali najavo úctu k tomuto inštitútu i voči ľuďom, ktorí sa pod jeho vyhlásenie podpísali. Tvrdí, že bývalá koalícia nemá záujem meniť ústavu ani vyhlásiť predčasné voľby.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá