Apple začne vyrábať vlastné displeje, chce nezávislosť od rivalov

ta3 tasr
11.1.2023 21:32

Apple začne v roku 2024 vyrábať vlastné displeje a používať ich v mobilných zariadeniach. Týmto spôsobom chce znížiť svoju závislosť od technologických partnerov, ako sú Samsung a LG. Informuje agentúra Bloomberg.

Aj zo zamknutých telefónov môžu odchádzať sumy. Firmy sa na vinníkovi nezhodnú
TASR/AP

Koncern chce podľa zdrojov oboznámených so záležitosťou začať s výmenou displeja v hodinkách Apple Watch najvyššej triedy do konca budúceho roka. Tým by sa ich displej modernizoval na technológiu microLED zo súčasného štandardu OLED. Apple údajne plánuje, že neskôr začne tieto displeje montovať aj do iných zariadení, vrátane iPhonu.

Táto zmena je súčasťou rozsiahleho úsilia nahradiť súčiastky od iných firiem vlastnými, čo Apple umožní väčšiu kontrolu nad dizajnom a schopnosťami jeho produktov. Koncern už nahradil čipy od Intelu v počítačoch Mac vlastnými čipmi a plánuje urobiť to isté s kľúčovými bezdrôtovými komponentmi vo svojich iPhonoch.

Samsung je najpokročilejším výrobcom displejov na svete a vyrába vlastnú verziu microLED pre televízory. Apple by si však zavedením vlastných displejov mohol z dlhodobého hľadiska lepšie prispôsobiť svoje zariadenia a zlepšiť dodávateľský reťazec.

Apple sa pripravuje na prechod na nové displeje už niekoľko rokov. Bloomberg v roku 2018 prvýkrát informoval o pláne koncernu navrhovať vlastné displeje, počnúc hodinkami Apple Watch. Tento krok bude mať negatívny vplyv na biznis dvoch hlavných dodávateľov displejov hodiniek, ktorými sú Samsung Display a LG Display. Akcie LG Display v stredu po zverejnení správy agentúry Bloomberg padli o 4,1 % a akcie Samsung Electronics vymazali väčšinu ranných ziskov.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok