Moskva tvrdí, že samozvané republiky v ukrajinskom Donbase prijali nové ústavy

TA3 TASR
30.12.2022 17:34

Donecká ľudová republika (DĽR) a Luhanská ľudová republika (LĽR), samozvané republiky na východe Ukrajiny v súčasnosti okupované a anektované Ruskom, prijali v piatok nové "ústavy", uviedli ruské médiá. Informoval denník The Guardian, ktorý sa odvolal na ruskú štátnu tlačovú agentúru TASS.

Moskva tvrdí, že samozvané republiky v ukrajinskom Donbase prijali nové ústavy
TASR/AP

"Dnes sme účastníkmi historickej udalosti. Táto etapa znamená návrat Donbasu do lona ruskej kultúrno-historickej tradície, naplnenie našich nádejí, dosiahnutie cieľa, na ktorom sme pracovali dlhých osem rokov," citovali ruské médiá úradujúceho lídra DĽR Denisa Pušilina. Za prijatie ústavy hlasovalo na schôdzi 76 poslancov a parlament LĽR prijal novú ústavu republiky jednomyseľným hlasovaním 43 poslancov, uvádza TASS.

Ruský prezident Vladimir Putin "anektoval" štyri ukrajinské oblasti – Doneckú, Luhanskú, Záporožskú a Chersonskú – v septembri po fingovaných "referendách" o pričlenení sa k Rusku, pripomína The Guardian.  

Predtým však akúkoľvek formu legitímnej autority doneckej a luhanskej republike uznali len tri členské štáty Organizácie Spojených národov (OSN) – Rusko, Sýria a Severná Kórea.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok