Spojené štáty sužuje extrémne mrazivé počasie, aerolínie zrušili viac ako 2-tisíc letov

TA3 TASR
22.12.2022 19:02

Aerolínie zrušili v Spojených štátoch pred sviatkami viac ako 2-tisíc letov pre silnú zimnú búrku. Extrémne mrazivé počasie sužuje USA práve v období zvýšeného cestovného náporu, keď mnoho ľudí plánuje stráviť Vianoce zo svojimi rodinami. Informovala agentúra Reuters.

Spojené štáty sužuje extrémne mrazivé počasie, aerolínie zrušili viac ako 2-tisíc letov
TASR/AP

Americká Federálna správa letectva vo štvrtok uviedla, že na Stredozápade USA hlásia výdatné snehové búrky, ktoré komplikujú letecké spojenie s mestami Chicago, Detroit a Saint Paul. 

Viac ako 1500 vnútroštátnych letov bolo v USA zrušených vo štvrtok a najmenej ďalších 760 je ohrozených v piatok, vyplýva z údajov zverejnených na webstránke FlightAware.

Národná meteorologická služba vo štvrtok uviedla, že v priebehu niekoľkých hodín  v americkom vnútrozemí klesli teploty o 10 stupňov Celzia, píše agentúra AP. Na extrémne mrazivé počasie v Spojených štátoch upozornil vo štvrtok aj americký prezident Joe Biden. Podľa jeho slov nejde o bežnú snehovú kalamitu, ktorú si mnoho Američanov pamätá z detstva. "Je to vážne," povedal.

Úrady v najmenej piatich amerických štátoch – Kentucky, Missouri, Oklahoma, Georgia a Severná Karolína – vyhlásili pre mimoriadne mrazivé počasie stav núdze, píše agentúra AFP. V minulom roku zrušili aerolínie v USA pred Vianocami tisícky letov pre rozšírenie ochorenia COVID-19 medzi leteckým personálom, pripomína Reuters.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok