NBA: Memphis si poradil s Milwaukee, posunul sa do čela Západnej konferencie

ta3 tasr
16.12.2022 10:40

Basketbalisti Memphisu Grizzlies zdolali v noci na piatok Milwaukee Bucks 142:101 a natiahli víťaznú sériu v NBA už na sedem zápasov. Ja Morant dosiahol tretie triple double v sezóne, keď domácemu tímu pomohol k triumfu 25 bodmi, 10 doskokmi a 10 asistenciami. Hráči Miami Heat uspeli na palubovke Houstonu Rockets 111:108 najmä zásluhou Tylera Herra, autora 41 bodov.

Grizzlies v súboji druhých tímov vo svojich konferenciách súpera ničili a v úvode štvrtej štvrtiny viedli aj o 50 bodov, čo sa žiadnemu mužstvu v sezóne ešte nepodarilo. Navyše ukázali, že Morant má okolo seba kvalitný kolektív. Až osem hráčov sa dostalo do dvojciferných čísel, z toho piati náhradníci. "Hrali veľmi dobre. Behali, udržiavali rýchle tempo a búšili do nás strelami. Každý ďalší premenený pokus bol pre nás ako knokaut," vyzdvihol súpera líder Milwaukee Jannis Antetokunmpo podľa AP. Tréner Memphisu Taylor Jenkins však odmietol po významnom triumfe príliš veľkú eufóriu: "Nie je to nič svetoborné. Ukázali sme však dobrú disciplínu. Odviedli sme kus roboty najmä pod košom, kam sme hráčov súpera takmer nepustili."

Memphis sa posunul na prvé miesto západu, keď preskočil New Orleans. Pelicans nastúpili druhýkrát za sebou v Utahu a opäť neuspeli, tentokrát 129:132 po predĺžení. V drese Jazz si Jordan Clarkson vylepšil sezónne maximum na 39 bodov. "Dostal som sa rýchlo do tempa. Predovšetkým Mike Conley ma kŕmil dobrými prihrávkami a jednoducho som premieňal voľné strely," pochvaľoval si krídelník Utahu. Domáci mohli vyhrať už v riadnom hracom čase, no Trey Murphy 2,9 s pred koncom štvrtej štvrtiny vyrovnal trojkou. Predĺženie však opäť patrilo hráčom Utahu, súpera nepustili ani raz do vedenia. "Ukázali sme oveľa väčšiu snahu ako v predchádzajúcom meraní síl. Mali sme však priveľa strát v kľúčových chvíľach zápasu," konštatoval pivot New Orleansu Zion Williamson, ktorý viedol tím s 31 bodmi.

Herro si proti najslabšiemu tímu západu vylepšil sezónny rekord, keď premenil 10 trojok. Phoenix na palubovke zraneniami zdecimovaných Los Angeles Clippers ukončili sériu piatich prehier.