Na ruských internetových stránkach sa objavili inzeráty zháňajúce pracovníkov na budovanie zákopov

ta3 ČTK
16.12.2022 07:12

Na ruských sociálnych sieťach a internetových stránkach s ponukami práce sa objavili inzeráty zháňajúce pracovníkov na budovanie zákopov a opevnení v okupovanej ukrajinskej Záporožskej a Luhanskej oblasti a v Belgorodskej oblasti na západe Ruska. Informuje o tom spravodajský portál Meduza.

zákop, vojak, ukrajinský vojak, 1140x
TASR/AP

V inzerátoch je za prácu na rotačnom základe v cykloch od 30 do 90 dní ponúkaný plat 89 000 až 258 000 rubľov (asi 760 až 2 200 eur). Hoci takáto odmena prevyšuje ruskú priemernú mzdu, vo väčšine ponúk nie sú uvedené žiadne požiadavky, ktoré by uchádzači mali spĺňať. Nutná nie je ani predchádzajúca skúsenosť z podobných odborov, potreba je len byť zdravý. Zamestnávatelia ponúkajú ubytovanie, jedlo a dopravu zadarmo. Práca obnáša hĺbenie zákopov, stavbu opevnenia a bunkrov alebo rozmiestňovanie protitankových zátarasov.

Väčšina inzerátov pochádza od spoločnosti StrojKom, ktorá na svojich internetových stránkach uvádza, že stavala Krymský most, letisko v Soči alebo mrakodrap Lachta Centr v Petrohrade. Avšak telegramový kanál Možom Objasniť uvádza, že pri inzerátoch StrojKomu sa objavuje mnoho negatívnych komentárov. Ľudia, ktorí pre túto spoločnosť údajne pracovali, tvrdia, že sa bývajú vo vojenských stanoch, životné podmienky sú zlé, mzdy nie sú vyplácané včas av plnej výške. "Nenechajte sa nalákať spoločnosťou StrojKom, nech vám sľubujú čokoľvek. Utečte odtiaľ," varujú ľudia so skúsenosťou s touto firmou.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok